top of page

Most már csak rajtunk múlik az arany

MTK - Csata DSE 54-59

NB I/B 5. forduló.

Csúnyán indult a találkozó, a 8. percben már 21-9 volt oda.  A szüntere pedig 14 pontra hízott az MTK előnye. Arról most ne is beszéljünk, hogy 19 is volt közte.

Aztán a harmadik negyedben 24-4-et ment a Csata. A negyedik negyed álló háborúvá vált, bedeszkázták a gyűrűket, de a mieink sorsdöntő pillanatokban dobtak pontokat, így 59-54 lett a vége a Csata javára..

A győzelem után reális esély mutatkozik a bajnoki cím megvédésére. Egy nehéz meccs van hátra, MAFC, de utána tényleg csak a papírformát kellene hozni.

A Sopron is nagyon hajt, masszív NB I-es kerettagokat vetnek be (Sitku Zsuzsa), de az alapszakasz okán lépés előnye van a Csatának velük szemben. Nagy bravúr lenne megvédeni a bajnoki címet, de miért is ne tennék ezt meg a lányok?!