top of page

Győzelem a Törekvés ellen, játék és a gyakorlás volt a lényeg

Idei első komolyabb edzőmeccsét játszotta le a junior csapat. Pontosabban azok, akik nem a felnőttekkel készülnek. Így is sima, 35 pontos győzelmet arattak a lányok. Jól indult, majd a második negyedben kicsit megtorpant a junior csapat a Törekvés elleni edzőmérkőzésen. Az első negyedben főleg azok játszottak, akikre várhatóan komoly szerep hárul majd a junior bajnokságban, míg a második negyedben a kadettek léptek pályára. Ekkor feljött a házigazda ellenfél. A szünetben aztán keményebb hozzáállást kért Bódi Ferenc edző egy szemléletes "ne kamillázzatok már lányok" mondattal.

Így lett! A második félidőben beindult a Csata-henger. A végén 80-45 állt az eredményjelzőn. A pontokat azonban hivatalosan nem számolták, hiszen ahogy azt Bódi Ferenc az oldalunknak elmondta az "edzésen gyakoroltakat akartuk élesben kipróbálni". Ez nagyjából sikerült, a lányok ügyesen váltogatták a taktikai elemeket, különösen a letámadás ment jól. A centerjátékkal kevesebbet lehetett foglalkozni, hiszen a felnőttekkel készülő 6 játékos közül egyedül Strausz Edina lépett a pályára. Végül Bódi Ferenc elégedetten nyugtázta, hogy "a második játékrészben felpörögtek a lányok és sorra érték el a könnyű kosarakat", de hármasokból sem volt hiány. A lényeg, hogy mindenki pályára lépett, hozzátett a győzelemhez és lemérhette, hogy hol tart a tudása. Ez pedig a járvány miatti hosszú kihagyás után több mint hasznos volt.